Międzynarodowy spływ kajakowy po raz siedemnasty

Po raz siedemnasty odbył się międzynarodowy spływ kajakowy rzeką Łyną, na trasie Olsztyn – Prawdinsk. Wydarzenie organizowane jest przez sejmik województwa warmińsko-mazurskiego oraz Stowarzyszenie Euroregion Łyna – Ława, do którego należy powiat gołdapski.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja turystyki wodnej, poszerzanie wiedzy o historii regionów znajdujących się nad brzegiem Łyny, o tradycjach, kulinariach i kulturze, a co najważniejsze integracja młodzieży powiatów przygranicznych i Obwodu Kaliningradzkiego. W tym roku nasz powiat reprezentowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Szkoła wytypowała dwóch uczniów: Dawida Ciołka i Filipa Piecha. Spływ zakończył się 8 czerwca. Ostatniego dnia do naszej młodzieży dołączył starosta gołdapski Andrzej Ciołek i radny Rady Powiatu Rafał Górski.

Z pewnością kolejny spływ można zaliczyć do udanych. Moc wrażeń, nowe doświadczenia, piękne krajobrazy to wspomnienia, które zostaną w pamięci uczestników przez długi czas.

Comments are closed.