MAMY WICEMISTRZÓW PODLASIA W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 05 czerwca nasi gimnazjaliści zrzeszeni w UKS JAĆWINGOWIE GOŁDAP  przystąpili w Białymstoku do turnieju elminacyjnego piłki ręcznej o Puchar Podlasia. W sumie do rozgrywek zgłoszono 12 drużyn gimnazjalnych z woj. Podlaskiego i nasza drużyna z woj. Warmińsko-Mazurskiego. Zgłoszone drużyny zostały podzielone na dwie sześcioosobowe grupy. W naszej grupie zajeliśmy II miejsce ustepując jedynie drużynie z Nowych Piekut (późniejszym Mistrzom Podlasia). W dniu 14 czerwca przystąpiliśmy do turnieju finałowego. Pokonując drużynę z Białegostoku, dostaliśmy się do finału, gdzie po pasjonującej walce ponownie przegraliśmy z Gimnazjum Nowe Piekuty. Jednak z wicemistrzostwa Podlasia jesteśmy zadowoleni, Taka motywacja jest nam potrzebna przed kolejnymi turniejami.

Skład naszej drużyny: Szymon Dominiuk, Bartek Dominiuk, Kacper Jabłoński, Kasper Kazimierski, Michał Kazimierski, Dawid Salwecki, Kacper Groch, Toni Paczkowski, Dawid Szlempo, Patryk Królikowski, Krzysztof Buraczewski, Marcin Ruksza, Artur Fiodorow. Trener Andrzej Sztuk.

Wyjazd współfinansowany był z śrdodków Gminy Gołdap i Powiatu Gołdapskiego.