Konkurs z nagrodami na Dyktanda.pl

Czym można zająć się w domu w czasie nadchodzących ferii? Można wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół, a także dorosłym, rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o liczne nagrody. 

Konkurs rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego. Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Comments are closed.