1 sierpnia o godz. 17:00 zostaną włączone syreny alarmowe

1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00 (określonej kryptonimem „W”, jak Wolność), wybuchło Powstanie Warszawskie. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii miasta.

Dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz utrwalenia w pamięci tych, którzy walczyli za wolność, w dniu 1 sierpnia br. o godz.17.00 zostaną włączone syreny alarmowe.

Dźwięk syren jest elementem obchodów rocznicy Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Poniżej zamieszczamy treść stosownego Komunikatu:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 26/13 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w dniu 1 sierpnia, tj. (wtorek) 2023r. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania i pracy syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający jedną minutę. Jest to sygnał ćwiczebny. dlatego prosimy o zachowanie spokoju oraz niepodejmowanie jakichkolwiek działań, nawet tych które zostały przypisane niniejszemu sygnałowi alarmowego. Zakończenie emisji sygnału jest równoznaczne z jego odwołaniem.

 

Comments are closed.