Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

W minioną sobotę po raz szósty odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor PCPR Małgorzata Gryszkowska. O godz. 11.00 z centrum miasta wyruszyło około 100 rowerzystów w różnym wieku.

Na mecie rajdu, u podnóża Pięknej Góry na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Na początek posiłek, a następnie konkursy i zabawy  z nagrodami.

Podczas rajdu przeprowadzono zainicjowaną przez MSWiA kampanię społeczną pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym założeniem było podniesienie świadomości szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców poprzez bezpośredni kontakt ze służbami mundurowymi. W ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi przygotowali pokaz posiadanego sprzętu i wyposażenia. Z kolei funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przybliżyły zainteresowanym uczestnikom rajdu podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze.  Czynnym uczestnikiem rajdu był komendant Straży Miejskiej w Gołdapi, który na służbowym rowerze przejechał wraz z uczestnikami trasę. W akcję zaangażowali się również żołnierze z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy częstowali uczestników smaczną zupą grochową.  Na stoisku Starostwa Powiatowego i Policji można było otrzymać ulotki profilaktyczno – informacyjne oraz materiały promocyjne w postaci broszur,  folderów czy odblaskowych elementów.

Rajd z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Nie zawiodła ani pogoda, ani uczestnicy.

Gratulujemy Organizatorom.

Comments are closed.