Kolejne Święto Chleba za nami

12 sierpnia w Kozakach, pod patronatem honorowym marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i starosty gołdapskiego odbyło się VII Święto Chleba. Festyn poprzedziła msza św. odprawiona w tamtejszej kaplicy.

Na Święto Chleba przybyło wielu gości, wśród nich burmistrz gminy Gori David Oniashvili, który przebywał z wizytą w naszym powiecie, z ramienia marszałka województwa Marian Podziewski, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, radni miejscy i powiatowi oraz starosta gołdapski Andrzej Ciołek i wicestarosta Grażyna Senda.

Tradycyjnie na uczestników czekało wiele atrakcji. Gry, zabawy sportowe i rekreacyjne, degustacja domowej grochówki. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Tomaszek. W trakcie festynu rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszy i najpiękniejszy chleb. Zwycięski okazał się bochenek należący do pani Ewy Rakowskiej. Na boisku obok świetlicy ministranci z parafii św. Leona i św. Bonifacego w Gołdapi oraz mieszkańcy Kozak rozegrali mecz piłki nożnej. Starosta na ręce kapitanów drużyn złożył pamiątkowe puchary i wręczył wszystkim zawodnikom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Podczas festynu starosta Andrzej Ciołek odznaczył medalem „Za zasługi dla powiatu gołdapskiego” dwie osoby. Pierwszą z nich była radna miejska Janina Pietrewicz, organizatorka Święta Chleba, która swoją postawą i wieloletnią pracą na rzecz powiatu gołdapskiego przyczynia się do jego rozwoju. Drugi medal otrzymał burmistrz gminy Gori David Oniashvili, którego otwarta postawa umożliwia wymianę dobrych praktyk, a podejmowane  w ramach nawiązanego porozumienia działania przyczyniają się do rozwoju i promocji ziemi gołdapskiej. Na uwagę zasługuje również realizacja projektu wdrażanego przez powiat gołdapski wspólnie z gminą Gori i gminą Raciechowice,  który  przyniesie wzajemną edukację i wymianę doświadczeń.

VII Święto Chleba zakończył występ gwiazdy wieczoru – zespołu InFactor.

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Comments are closed.