Kolejna edycja programu „Razem Bezpieczniej”

W poniedziałek, 16 stycznia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa poświęcona kolejnej edycji programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W odpowiedzi na zaproszenie wojewody, w spotkaniu udział wziął starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Tegoroczna edycja programu ukierunkowana jest na trzy główne cele: bezpieczeństwo w miejscach publicznych; przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło w tym roku na program aż 5 milionów złotych, czyli prawie dwa razy więcej niż w roku poprzednim. To bardzo dobra wiadomość dla naszego powiatu, który już po raz piąty planuje sięgnąć po resortowe środki. Podczas czterech poprzednich edycji programu, powiat gołdapski zrealizował projekty o łącznej wartości 464 545,00 zł, z czego środki zewnętrzne stanowiły ponad 300 000,00 zł.

Więcej informacji o konferencji pod adresem:

Fot. Kamil Olszewski