Kochają Ziemię przez cały rok – nie tylko w święto zakochanych

Kochają Ziemię i szanują ją przez cały rok – nie tylko w święto zakochanych, ale organizowane przez nich EkoWalentynki są doskonałą okazją na pokazanie innym, że o naszą planetę trzeba dbać – Klub Naszej Ziemi Przyjaciele Przyrody, działający przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi na czele z koordynatorką Aliną Oleszczuk od lat uczą, jak troszczyć się o otaczający nas świat.

Dziś pilnym uczniem była starosta gołdapski Marzanna Marianna Wardziejewska, która za magicznymi drzwiami dowiedziała się m.in. o szkodliwym oddziaływaniu baterii na nasze środowisko. W podziękowaniu za ciekawy wykład, wręczyła zarówno tym młodszym, jak i starszym miłośnikom przyrody upominki. Przekazała również cały karton zużytych baterii. W nagrodę otrzymała wyjątkową koszulkę.

W „EkoWalentynkach” (pierwsza edycja w 2010 r.) uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Celem akcji jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Comments are closed.