Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Półmaraton Bieg Gusiew-Gołdap

W sobotę Gołdapi odbywał się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Półmaraton Bieg Gusiew-Gołdap. Impreza tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła wielu miłośników imprez plenerowych. Zawodnicy wystartowali po stronie rosyjskiej o godz. 12:00 czasu polskiego (start honorowy) i o godz. 14:00 (start ostry). Z racji wyjątkowego jubileuszu symbolicznego przejazdu rowerami dokonali mer Gusiewa Alexander Kitaev, przewodniczący rady Andrey Petrovich i były wieloletni burmistrz Gołdapi Marek Aleksander Miros pomysłodawca i inicjator biegu.

W imieniu starosty Marzanny Wardziejewskiej udział w wydarzeniu wziął radny Karol Szablak.

Pierwszy na metę przybiegł Walerij Pawliczuk z Kaliningradu, w kategorii kobiet najlepszą okazała się Jelizwieta Pogodo, z tego samego miasta.

Jako drugi w kategorii mężczyzn przybiegł – Bolesław Andrzejuk z Białegostoku.