Jubileusz XV – lecia Powiatu Gołdapskiego

W piątek, 19 maja  odbyła się sesja absolutoryjna połączona z jubileuszem XV-lecia funkcjonowania Powiatu Gołdapskiego. Uroczystą sesję poprzedziła msza św. w Kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Gołdapi odprawiona w intencji pracowników starostwa powiatowego.

Na obchody przybyło wielu gości, wśród nich m.in. były wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski oraz była skarbnik Urzędu Gminy w Gołdapi Krystyna Trzasko, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś, przewodniczący rady gminy Dubeninki Stanisław Rudziewicz.

Podczas sesji udzielono Zarządowi Powiatu absolutorium z tytuły wykonania budżetu za rok 2016.

Historię powiatu i walki o jego istnienie opowiedział sekretarz powiatu Marek Miros. Nie zabrakło uroczystych przemówień, podziękowań, gratulacji, słów uznania. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek i przewodniczący rady powiatu Stefan Piech złożyli na ręce naczelników, pracowników, kierowników podległych jednostek organizacyjnych, a także przybyłych gości pamiątkowe prezenty.

Zwieńczeniem obchodów był jubileuszowy  tort i uroczysty obiad.