IV Targi Pracy i Edukacji

19 marca 2019 roku z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi w Hali Sportowo-Widowiskowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Gołdapi odbyły się IV Targi Pracy i Edukacji, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Gołdapski. Targi otworzyła Starosta  Marzanna Marianna Wardziejewska, podkreślając istotne znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju gołdapskiego rynku pracy.
Podczas tegorocznych Targów swoją ofertę zaprezentowało 40 wystawców o zróżnicowanym profilu działalności. Swoją ofertę zaprezentowali lokalni i krajowi pracodawcy, instytucje państwowe, agencje zatrudnienia, szkoły średnie i wyższe. Wśród wystawców byli także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi, którzy informowali o usługach i instrumentach rynku pracy oraz o możliwościach podjęcia pracy za granicą. Po raz pierwszy w targach uczestniczył przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, na stoisku którego osoby bezrobotne i poszukujące pracy miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy w ramach sieci EURES.
Targi Pracy i Edukacji odwiedziło około 1050 osób, a zainteresowanie odwiedzających udowodniło, że są istotnym wydarzeniem wartym kontynuowania i rozwijania oraz dobrym przykładem na budowanie dobrych relacji z lokalną społecznością i współpracy na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Natomiast dla uczniów szkół stanowiły element świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej na różnych poziomach.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom za wkład włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a także dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi oraz mediom. Licząc na dalszą współpracę, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują wieloma sukcesami na lokalnym rynku pracy podczas kolejnych edycji Targów Pracy i Edukacji.

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi

IV Targi Pracy i Edukacji