III Targi Pracy i Edukacji

20 marca 2018 roku z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi w Hali Sportowo-Widowiskowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Gołdapi odbyły się III Targi Pracy i Edukacji, nad którymi honorowy patronat objął Starosta Gołdapski.

Targi otworzył Starosta Andrzej Ciołek, podkreślając istotne znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju gołdapskiego rynku pracy. Targi Pracy i Edukacji to cykliczny projekt, który każdego roku skupia wielu uczestników – pracodawców, potencjalnych kandydatów do pracy, młodzież oraz mieszkańców powiatu.

W targach wzięło udział 38 wystawców. Swoją ofertę zaprezentowali lokalni i krajowi pracodawcy, instytucje państwowe, agencje zatrudnienia, szkoły średnie i wyższe. Wśród wystawców byli także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi, którzy informowali o usługach i instrumentach rynku pracy oraz o możliwościach podjęcia pracy za granicą.

Targi Pracy i Edukacji to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników oraz instytucje edukacyjne zachęcające do zapoznania się z kierunkami kształcenia. Z jednej strony to świetna okazja dla młodzieży – przyszłych absolwentów, by w tym samym miejscu i czasie zapoznać się z ofertą uczelni wyższych i szkół średnich, z drugiej strony okazja dla kandydatów do pracy, by porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Podczas Targów firmy mają nie tylko możliwość promowania siebie oraz swoich ofert rekrutacyjnych, programów praktyk i staży, ale mogą również zbadać trendy wśród młodzieży, która za chwilę wejdzie na rynek pracy.

Targi Pracy i Edukacji odwiedziło około 550 osób, a zainteresowanie odwiedzających udowodniło, że są istotnym wydarzeniem wartym kontynuowania i rozwijania oraz dobrym przykładem na budowanie dobrych relacji z lokalną społecznością i współpracy na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Natomiast dla uczniów szkół stanowiły element świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej na różnych poziomach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom za wkład włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia, a także dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi oraz mediom. Licząc na dalszą współpracę, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują wieloma sukcesami na lokalnym rynku pracy podczas kolejnych edycji Targów Pracy i Edukacji.

Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi

Comments are closed.