Green Velo w Gołdapi oficjalnie otwarty

Rodzinny Raj Rowerowy stał się doskonałą okazją, aby uroczyście otworzyć Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo – odcinek w powiecie gołdapskim, zrealizowany w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”. Na Placu Zwycięstwa zebrali się rowerzyści, samorządowcy oraz goście. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiktor Wójcik, wykonawca odcinka trasy Green Velo w gminie Gołdap Zdzisław Galiński, ksiądz Kamil Borys z parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz grupa gołdapian. Po poświęceniu trasy przez ks. Kamila Borysa, starosta Andrzej Ciołek dokonał rozpoczęcia rajdu i rowerzyści ruszyli na Piękną Górę. Tam, na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji – na początek posiłek (m.in. grochówka, bigos i kiełbaski). Następnie przeprowadzono konkursy i zabawy, w których nagrody wręczali fundatorzy, czyli przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiktor Wójcik, będący też Pełnomocnikiem Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego projektu: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo warmińsko – mazurskie, starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz Zdzisław Galiński prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Gołdapi i dyrektor PCPR Małgorzata Gryszkowska. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, w tym wstęp do parku linowego oraz dmuchane zjeżdżalnie. Przy stoisku starostwa promowany był Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo,, rowerzyści mogli otrzymać pakiet ulotek i map dotyczących szlaku. Imprezę sprawnie prowadził Stanisław Luty. Rodzinny Rajd Rowerowy udał się znakomicie, dopisali rowerzyści, a pogoda nie zawiodła. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja i pogotowie.