Grali o Puchar Starosty Gołdapskiego

W sobotę 27.02.2016 r na hali OSiR w Gołdapi, odbył się Turniej Piłki Siatkowej drużyn 4-osobowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gołdapskiego i oleckiego o Puchar Starosty Gołdapskiego zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Oficjalnego otwarcia dokonali dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych  Mirosława Równa i wicedyrektor OSiR  Lech Kowalczyk. Po powitaniu wszystkich gości i zawodników Emilia Wołyniec przedstawiła system rozgrywek turnieju.

W turnieju wzięły udział dziewczęta i chłopcy z:

1.Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi

2. Zespół Szkół w Grabowie

3.Zespół Szkół Technicznych w Olecku

4. Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

5.Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Dziewczęta rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”, natomiast chłopcy z podziałem na grupy. Gra prowadzona była do dwóch wygranych setów do 25 pkt. Mecze sędziowali: Jan Mrozowski, Przemysław Pińczak i Mariusz Kalinowski – którym bardzo serdecznie dziękujemy. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Zawodnicy bardzo żywiołowo reagowali na przebieg poszczególnych spotkań i w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowali swoim koleżankom i kolegom. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play , w jakim rozgrywane były zawody. Po zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięskie trzy drużyny otrzymały puchar i dyplomy.
Tabela końcowa dziewczęta
Miejsce Nazwa drużyny
I Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi
II Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi
III Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
IV Zespół Szkół w Grabowie

Tabela końcowa chłopcy
Miejsce Nazwa drużyny
I Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi
II Zespół Szkół Technicznych w Olecku
III Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
IV Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi
V Zespół Szkół w Grabowie

Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały dwie nagrody rzeczowe. Puchary, dyplomy i nagrody ufundował Starosta Gołdapski  Andrzej Ciołek, który osobiście wręczył uczestnikom na zakończenie turnieju.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji należą się rodzicom Państwu: Beacie i Sławomirowi Piela, Marcie i Stanisławowi Makowieckim oraz Danucie i Stanisławowi Zawadzkim, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku dla wszystkich zawodników, sędziów, opiekunów, nauczycieli i gości obecnych podczas turnieju. Podziękowania również dla uczennic z klasy 2 k za przygotowanie kanapek i gorącej herbaty: Patrycji Bończak, Paulinie Zawadzkiej i Angelice Jakubik. Należą się też podziękowania uczniom którzy pomogli w przeprowadzeniu turnieju: Mateuszowi Kaczmarkowi, Arturowi Tylenda, Robertowi Świerzbin, Dawidowi Wojdylak, Asi Oleksy, Esterze Żamojtuk ,Oli Kołodziejczyk i Karolinie Nagolskiej – za pomoc przy sędziowaniu. Tomaszowi Czarniak za podkład muzyczny, Damianowi Dzięcioł i Patrykowi Wińskiemu za pełnienie roli fotografa.
Partnerami turnieju byli: Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi.
Turniej został rozegrany dzięki pomocy i życzliwości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

organizatorzy turnieju
Barbara Styczyńska, Emilia Wołyniec i Robert Sadowski