Gra miejska z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada młodzież z gołdapskich szkół ponadgimnazjalnych w niekonwencjonalny sposób uczciła 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, odwiedzając najważniejsze instytucje w mieście i miejsca użyteczności publicznej. Aby trafić do punktu docelowego należało rozwiązać szyfrogram, rebus, odpowiednio odczytać ilustrację bądź wskazówkę. Trzy zespoły dzielnie walczyły o podium, rozwiązując przygotowane zadania o tematyce niepodległościowej.
Podsumowanie gry miejskiej odbyło się w siedzibie ZPEW w Gołdapi. Zwycięzcy z rąk Starosty Gołdapskiego otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe. Uczestnicy z ZPEW – plecaki promujące Powiat Gołdapski. Wszystkie nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi
.

Licealiści zaproponowali już tematykę kolejnej gry terenowej – „O Żołnierzach Wyklętych”, która rozegrałaby się wiosną 2019r.

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gołdapi