Gołdapscy saneczkarze na arenach światowych – sezon 2015/2016 rozpoczęty

Na początku grudnia 2015 roku saneczkarze ULKS “Łoś” Gołdap uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym – międzynarodowym treningu FIL ( Federation International Luge ) w austriackiej miejscowości Kuhtai (2020 m n.p.m). Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi – Konrad Lisik, Arkadiusz Górecki ( obaj klasa sportowa ) oraz Maciej Kamiński, a także trójka absolwentów naszego Gimnazjum – Dominika Krupińska ( obecnie uczennica ZSLiZ w Olecku ),Marcin Sitkowski ( ZSZ Gołdap) , Grecki Aleksander ( ZSZ Gołdap) trenowali przez kilka dni na bardzo trudnym torze wysoko w górach ( 2300m n.p.m). Efektem ich intensywnej pracy był start w treningu oficjalnym do Pucharu Świata Seniorów w Kuhtai. Na sam start PŚS dojechała kolejna nasza zawodniczka Aleksandra Szuler ( absolwentka gołdapskiego gimnazjum ), która zakwalifikowała się do finału rywalizacji na torze równoległym. Był to pierwszy – bardzo udany start naszych zawodników.
Realizacja wyjątkowo intensywnego planu treningowego, pozwoliła na przygotowanie zawodników do startu w I Pucharze Świata Juniorów, który odbył się 2-3 stycznia w austriackim Winterleiten/Obdach. W tych zawodach uczestniczył najlepszy z gimnazjalistów – Konrad Lisik oraz Dominika Krupińska i Aleksander Grecki. Najlepiej spisał się Konrad zajmując w swojej kategorii wiekowej ( junior młodszy) wysokie 15 miejsce. Następny dzień- treningi na torze włoskim w Latsch i start 5-6 stycznia w malowniczej włoskiej miejscowości Seiseralm/Alpi di Siusi w II Pucharze Świata Juniorów. Bardzo dobry start zaliczył Konrad Lisik zajmując 14 miejsce w kategorii j.mł. Pozostali nasi zawodnicy uzyskali również wysokie lokaty: 7 m-ce Dominika i 13 m-ce Olek ( w swoich kategoriach) . W całym rankingu to jednak Konrad był najlepszy. Płynna jazda oraz poprawianie czasów w kolejnych ślizgach, przekonało trenerów do decyzji o kolejnych startach Lisika.
W dniach 8-10 stycznia odbył się II Puchar Świata Seniorów w miejscowości Latsch/Włochy , w którym Polskę reprezentowało pięciu zawodników – trzech z Bielska -Białej i dwójka z Gołdapi – Aleksandra Szuler i Konrad Lisik. W Pucharze Narodów, który jest kwalifikacją do Finału PŚS, gołdapscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki: Ola była 5 a Konrad 12. Niestety, bardzo niewiele zabrakło do Finału PŚ. Przed naszymi zawodnikami jeszcze kilka ważnych startów w Pucharach Świata Juniorów i Seniorów, a optymistycznym jest fakt, że ostatni start juniorów odbędzie się na torze w Latsch, gdzie Konrad radzi sobie całkiem nieźle, a może to mieć znaczenie szczególnie, że będą to Mistrzostwa Świata Juniorów.

trener saneczkarzy,
nauczyciel wychowania fizycznego
Mariusz Matławski

[Not a valid template]

Comments are closed.