Gołdapianie zdobyli srebro!

Gołdapscy licealiści zostali wicemistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców. Finał odbył się 26 kwietnia 2016 r. na gołdapskiej hali OSiR. Walczyły trzy drużyny: Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi. Nie stawiła się drużyna z Elbląga.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali: starosta gołdapski Andrzej Ciołek,  dyrektor LO Grzegorz Klimaszewski, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Retel oraz Agnieszka Iwanowska – kierownik ds. organizacyjnych i społecznych Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

Starosta przypomniał słowa Bogdana Wenty „Czasem nie można wygrać. Ale nigdy nie wolno się poddawać”,  życząc udanych rozgrywek i walki do ostatnich sekund w duchu fair play. I tak też się stało. Szczypiorniści każdej z drużyn dali z siebie wszystko, walcząc na wyrównanym poziomie o zwycięstwo.

Mistrzami województwa zostali uczniowie Zespołu Szkól Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie (4 pkt.), drugie miejsce zajęli gołdapscy licealiści (2 pkt.), trzecie – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie (0 pkt.).

Gołdapianin Rafał Bogdan  został najlepszym bramkarzem finału.

Puchary, medale i statuetki wręczał Przewodniczący Zarządu W-M SZS w Olsztynie Wacław Wasiela oraz starosta gołdapski, dyrektor LO, przewodniczący Rady Powiatu oraz przedstawicielka gminy Gołdap.

Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, współorganizatorami: gołdapskie Liceum Ogólnokształcące, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

[Not a valid template]

Comments are closed.