Gala Szlachetnej Paczki Rejonu Gołdap


Dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbyła się ceremonia rozdania Oskarów Szlachetnej Paczki Rejonu Gołdap, w której udział wzięli: starosta Marzanna Wardziejewska, zastępca burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska oraz wielu wspaniałych gości.


Podczas wydarzenia zostały podsumowane działania Szlachetnej Paczki Rejonu Gołdap w edycji 2022/2023 oraz wręczone wyróżnienia w następujących kategoriach:

Urzędnicy z Sercem na Dłoni – Starostwo Powiatowe w Gołdapi,
Cudowne Babeczki – Anna Staroszczuk-Luto, Anna Perżyło, Małgorzata Marchlewska,
Pomaganie mają we krwi – Karolina i Wojciech Rucińscy wraz z rodziną,
Gołdapska Fabryka Dobra – NC Koperty,
Cudowny sąsiad -Bank Spółdzielczy w Olecku,
Pomocna ręka – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi,
Rycerze dobra – Jednostka Wojskowa 4808 w Gołdapi,
Ludzie z dobrą empatią – Małgorzata Krawczyk, Krzysztof Kisielewski, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gołdapi,
Strażacy z Duszą – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi,
Ogromne Pomocne Serca – Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi,
Przykład pomagania godny naśladowania – Szkoła Podstawowa w Boćwince,
Niezawodni Pomocni – Urząd Miejski w Gołdapi,
Zawsze na Straży Pomocy – Placówka Straży Granicznej w Gołdapi,
Pomocni w Duchu miłości bliźniego – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym RODZINA,
Szlachetne serce – Agnieszka Dąbrowska,
Żołnierska Pomoc – 41. Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku,
Wspaniała redakcja – Redakcja TerazGołdap.pl,
Pomocna Szkoła – Szkoła Podstawowa w Grabowie,
Szlachetna Lady Anna – Anna Łozińska z przyjaciółmi,
Wielkie Serce – Marta Brzezińska.

Dziękujemy za otrzymane wyróżnienie w kategorii Urzędnicy z Sercem na Dłoni. Od kilku lat staramy się całym naszym zespołem wraz z jednostkami organizacyjnymi wspierać tak szczytny cel, który niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących. Akcja Szlachetnej Paczki realizowana jest w magicznym czasie zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. To wyjątkowy, pełen nadziei czas, w którym cuda są możliwe, a osoby potrzebujące mogą poczuć namiastkę świąt i na chwilę zapomnieć o problemach. Takie chwile jak ta, zaangażowanie całego zespołu w akcję są bezcenne. Serce się raduje widząc uśmiech na twarzy i łzy szczęścia.

WOLONTARIUSZ + DARCZYŃCA = SZLACHETNA PACZKA

W ramach Szlachetnej Paczki wolontariusze od wielu lat pomagają najbardziej potrzebującym. Odwiedzają rodziny, przeprowadzają rozmowy, nawiązują relacje i określają ich potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

W 2022 roku naszym niezawodnym wolontariuszom udało się odwiedzić 50 rodzin, spośród których 20 rodzin trafiło do internetowej bazy danych. Darczyńcy objęli pomocą wszystkie rodziny, a łączna wartość paczek wyniosła ponad 80 tys. zł.
Konrad Kazaniecki, Wioletta Szlaszyńska, Izabela Bielska, Paweł Iwanowski, Barbara Jagłowska, Agnieszka Jasińska, Małgorzata Lenarczyk, Tomasz Makal, Julia Mentel, Grażyna Mentel, Kinga Mentel, Leon Leszek Mentel, Barbara Olszewska, Julia Truchan, Anna Truchan, Agnieszka Zajkowska, Beata Witkowska – Piela, Maja Kondraciuk, Martyna Dojlido, Radosław Dziankowski, Natalia Kubicka i wielu innych, którzy swoim poświęceniem czynią wiele dobrego.

Dziękujemy 😊
Dobro wraca…..🥰
Comments are closed.