Finał akcji „Nakrętki i grosze zbieramy, chorej Idze pomagamy”

W piątek (12 maja) pod patronatem starosty gołdapskiego odbył się finał akcji „Nakrętki i grosze zbieramy, chorej Idze pomagamy”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia były Osiemnastki z Gołdap Centrum Wolontariatu.

Konkurs skierowany był do placówek oświatowych, w podziale na dwie kategorie:
• kategoria I-przedszkola,
• kategoria II-szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Zadaniem uczestników było zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek oraz monet o nominałach 1,2,5 groszy.

Nagrody:
• w kategorii I (przedszkola) – bon na zakup materiałów edukacyjnych o wartości 1000,00zł ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi,
• w kategorii II (szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe) – wycieczka do Sejmu RP ufundowana przez Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Urszuli Pasławskiej.

WYNIKI
Do akcji zgłosiło się 26 placówek oświatowych, w których uczy się 3 025 uczniów i przedszkolaków.
Łącznie zebrano:
2 472,84kg nakrętek,
810,42 kg groszy.
Zwycięzcy:
Punkt Przedszkolny w Sokółkach,
– Szkoła Podstawowa w Galwieciach.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, a dla naszych wspaniałych wolontariuszy duże brawa.

Jesteście wspaniali!

Pokazaliście, że można liczyć na Wasze gorące serca, gdyż to dzięki Wam – osobom, którym nie jest obojętny los i cierpienie innych akcja cieszyła się tak ogromnym powodzeniem.
Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej akcji.