Energetyki i suplementy diety – zdrowotne za i przeciw

We wtorek, 26 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gołdapi  odbyła się debata pod hasłem „Energetyki i suplementy diety – zdrowotne za i przeciw”. Debata skierowana była do dy

rektorów, nauczycieli, pedagogów, służb, jednostek i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży oraz do zainteresowanych tematem mieszkańców powiatu gołdapskiego.

Założeniem debaty było dostarczenie podstawowych informacji na temat energetyków
i suplementów diety oraz zagrożeń wynikających z ich używania.  Debatę poprowadził pan Radosław Gruss – kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Głównym punktem było omówienie tematyki z zakresu spożywania energetyków oraz wpływu suplementów diety na organizm człowieka.

Z cennych informacji mogli również skorzystać rodzice uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi, dla których zorganizowano spotkanie tego samego dnia w godzinach popołudniowych nt. środków psychoaktywnych.

Debaty obyły się w ramach projektu pn.: „Bezpieczeństwo fundamentem przyszłości”, realizowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″.