Eliminacje powiatowe do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

21 lutego 2019r. w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Do eliminacji zostały zgłoszone dwa zespoły: Zespół Szkół Zawodowych reprezentowały Monika Aneszko i Kinga Zalewska, natomiast Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II – Urszula Jurgielewicz i Michał Olszewski.

Drużyny miały za zadanie rozwiązać test z wiedzy obejmującej zagadnienia obrony cywilnej, a następnie praktycznie udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej oraz odpowiedzieć na pytania z zakresu obrony cywilnej i ogólnych zasad ruchu drogowego.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi, która 1 marca br. w Olsztynie będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim Olimpiady.

Uli i Michałowi życzymy wysokiego miejsca w etapie wojewódzkim.

Powodzenia!