Dziewiąta edycja konkursu recytatorskiego

W piątkowe przedpołudnie (22 kwietnia 2016 r.) w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Celem konkursu jest ocalenia od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych oraz odkrywanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych poetów. Otwarcia dokonała dyrektor biblioteki pani Halina Wojtanis. Wiersze recytowało 20 uczniów ze szkół powiatu gołdapskiego: Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, Szkoły Podstawowej w Boćwince, Szkoły Podstawowej w Galwieciach, Gimnazjum nr 1 w Gołdapi, Gimnazjum w Grabowie, Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi i Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi. Recytatorów oceniano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Ratasiewicz – przewodnicząca, Alicja Borowa – członek, Jan Jastrzębski – członek, wyłoniła zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Adam Wołos – SP nr 1

II miejsce: Wiktoria Danielczyk – SP Boćwinka

III miejsce: Maja Laskowska – SP nr 1

Wyróżnienie: Kornelia Zięba – SP Boćwinka

 

w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Nina Kurpios – Gim. Nr 1

II miejsce: Michał Tyszlak – Gim. Nr 1

III miejsce: Natalia Racis – Gim. Grabowo

Wyróżnienie: Urszula Jurgielewicz – Gim. Nr 1

 

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Kamila Kaczmarska – LO Gołdap

II miejsce: Sebastian Brzozowski – LO Gołdap

III miejsce: Zuzanna Osiecka – LO Gołdap

Wyróżnienie: Izabela Saroń – ZSZ Gołdap

Wyróżnienie specjalne: Robert Racis – ZPEW Gołdap

 

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Urząd Miejski w Gołdapi, Bibliotekę Publiczną w Gołdapi oraz Mirosława Słapika wręczyły wicestarosta Grażyna Senda oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Halina Wojtanis. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Gołdapskiego i Burmistrza Gołdapi oraz patronatem medialnym Kuriera Gołdapskiego i portalu internetowego goldap.info.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

[Not a valid template]

Comments are closed.