Dzień otwarty w gołdapskiej KPP

Przez dwa dni dzieci i młodzież mogli obserwować z bliska pracę policjantów z Gołdapi. Maluchy oglądając pomieszczenia komendy, zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Młodzież pytała o sprawy ważniejsze – o policyjny sprzęt, bezpieczeństwo podczas interwencji i o ścieżki awansu.  Wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

Wczoraj (21.03.10) Komendę Powiatową Policji w Gołdapi odwiedziły przedszkolaki , uczniowie gimnazjum i Zespołu Szkół Zawodowych. Z kolei w środę (20.03.2019) w komnedzie gościliśmy też uczniów z gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego. Wszystko w ramach dni otwartych jednostek Policji.

Jak zostać policjantem? W którą stronę patrzymy przechodząć przez jezdnię?To i wiele innych ciekawych aspektów pracy policjantów poznały maluchy z przedszkola “Zuchowa Przychoda”. Dzieci  obejrzały pomieszczenia komendy i policyjny sprzęt. Największą atrakcją był dla maluchów… fotel komendanta. Na pytanie funkcjonariuszy kto chce pracować w policji, wszystkie dzieci odpowiadały, że chcą być komendantami.

Około 200 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów różnych wydziałów, m.in. kryminalnego, ruchu drogowego czy też prewencji. Korzystając z okazji, że uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły średniej zachęcaliśmy do wstąpienia w szeregi Policji. Do tego tematu szeroko odniosła się Pani Anna Smolska – pracownik Kadr i Szkolenia KPP w Gołdapi. Przedstawiła warunki jakie musi spełnić kandydat do służby, wskazała potrzebne dokumenty jakie należy złożyć. Omówiła etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz gdzie można znaleźć informacje na temat rekrutacji. Uczniom starszych klas rozdawano  informatory dla kandydatów do służby w Policji. Spotkanie było też świetną okazją do tego aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Młodzieży policjanci zwrócili szczególną uwagę na jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, na brawurę na drodze, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz używanie telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych i podczas kierowania.

Funkcjonariusze przestrzegli też przed skutkami nieodpowiedzialnych zachowań na drodze oraz ich konsekwencji prawnych.

KPP w Gołdapi

Comments are closed.