Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Bądźmy razem”

W niedzielę, 21 maja br. pod patronatem honorowym starosty Marzanny Wardziejewskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Bądźmy razem”.

✅Festyn został zorganizowany w parku miejskim, przez Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Gołdapi.
✅ Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną.
✅Podczas trwania festynu można było skorzystać z wielu atrakcji oraz poznać formy wsparcia jakie oferuje placówka.
✅Punktem kulminacyjnym imprezy był przemarsz uczestników wydarzenia alejkami parku miejskiego oraz wypuszczanie w niebo balonów, w geście solidarności z osobami niepełnosprawnymi.
✅ W zastępstwie starosty w wydarzeniu uczestniczyła Iwona Dębowska – Główny Specjalista ds. edukacji.