Dzień Bezpiecznego Internetu w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gołdapi

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 1.02.2018r. (czwartek) pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gołdapi zapraszają dzieci i młodzież do uczestniczenia w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych przebiegających pod hasłem: “Tworzymy kulturę szacunku w sieci” dotyczących bezpiecznego i kulturalnego korzystania z zasobów internetowych.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: 

7 – 9 lat w godzinach 10.00 -12.00

10 – 12 lat w godzinach 12.00 – 14.00

Zajęcia łączyły będą w sobie naukę oraz zabawę z wykorzystaniem wielu różnych metod aktywizacyjnych i multimedialnych.

O godzinie 16.00 tego samego dnia zapraszamy również rodziców i nauczycieli na spotkanie informacyjne podczas którego omówiony zostanie problem cyberprzemocy oraz cyberuzależnień wśród dzieci i młodzieży, w tym nadmiernego korzystania  z telefonu komórkowego oraz sposoby przeciwdziałania im. Gościć będziemy pana Piotra Mietlińskiego, informatyka z Powiatowej Komendy Policji w Gołdapi, który opowie min. w jaki sposób możemy uchronić nasze dzieci przed dostępem do niebezpiecznych treści zamieszczanych w Internecie.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia ilości uczestników.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Gołdapi 

ul. Wolności 11; 19-500 Gołdap. 

Tel. 0 87 615 16 80

http://pppgoldap.wixsite.com/info                                                                    

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  • Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatru...

    27 stycznia, 2023
  • Życzenia z okazji światowego dnia celnictwa

    Światowy Dzień Celnictwa

    26 stycznia, 2023