„Dopalacze – głupia moda tylko sport Ci siły doda”

W piątek, 15 września pod hasłem „Dopalacze – głupia moda tylko sport Ci siły doda” w szkołach ponadgimnazjalnych odbył się Dzień Sportu.

Międzyszkolne rozgrywki w piłce siatkowej przeprowadzono na boisku przy Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi. Każda z placówek edukacyjnych wystawiła swoją drużynę, pozostali uczniowie aktywnie kibicowali.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano specjalne stoisko z materiałami edukacyjnymi i profilaktycznymi, a także gadżetami związanymi ze szkodliwością dopalaczy, papierosów i alkoholu. Podczas meczu Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gołdapi udzielali młodzieży informacji na temat szkodliwości używek i rozwiewali ich wątpliwości w tym zakresie.  Ponadto w trakcie przerw w rozgrywkach odbywały się krótkie konkursy związane z tematyką wydarzenia.

Z rąk starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka wszyscy uczestnicy Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za udział i pomoc w organizacji rozgrywek. Najlepsze drużyny zostały wyróżnione pucharami i dyplomami.

Wydarzenie sportowe zostało przygotowane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, z udziałem gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi.

Dzień Sportu zorganizowano w ramach projektu Razem pod parasolem prawa, realizowanego w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Projekt realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

Comments are closed.