„Dopalacze, czyli mózg pod wpływem”

W poniedziałek, 26 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gołdapi  odbyła się debata pod hasłem „Dopalacze, czyli mózg pod wpływem”. Debata skierowana była do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, służb, jednostek i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży. Z cennych informacji mogli również skorzystać rodzice, dla których zorganizowano spotkanie tego samego dnia w godzinach popołudniowych.

Założeniem debat było dostarczenie podstawowych informacji na temat „dopalaczy” oraz zagrożeń wynikających z ich używania. Debatę poprowadził pan Radosław Gruss – kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Głównym punktem było omówienie nowych trendów w zakresie zażywania dopalaczy oraz skali zjawiska w Polsce. Prelegent przybliżył również procedury reagowania związane z użyciem środków odurzających.

Debaty obyły się w ramach projektu „Razem pod parasolem prawa – II edycja”, realizowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020″.