Debata o dopalaczach w Starostwie Powiatowym w Gołdapi

Wczoraj, w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyła się debata na temat zagrożeń i skutków prawnych związanych z zażywaniem dopalaczy przez młodzież. Debatę otworzył starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który zaznaczył, jak ważnym aspektem jest uświadamianie młodych ludzi o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niosą za sobą tzw. dopalacze.

Celem spotkania, które prowadziła naczelnik Wydziału Organizacyjnego Pani Anna Makowska, było przekazanie młodym ludziom informacji na temat dopalaczy oraz zagrożeń, jakie wynikają z ich zażywania. Aspekty prawne przybliżyli młodzieży naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Ryszard Antolak oraz asp. szt. Marta Andruczyk. Temat szkodliwego składu wspomnianych używek oraz ich wpływu na nasze zdrowie poruszyła Pani Ewa Bolewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi. W spotkaniu uczestniczyła również psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Elżbieta Naumowicz. W trakcie debaty młodzież była aktywna, zaangażowana i chętna do dyskusji, co świadczy o fakcie, że spotkania tego typu są potrzebne. Wyrażamy nadzieję, że debata zniechęciła wiele osób do dopalaczy i uświadomiła o niebezpieczeństwie jakie mogą wywołać.

Debata została przeprowadzona w ramach działania pod hasłem  „ Nie gaś życia dopalaczem” podczas realizacji projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM” dofinansowanego z  rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.