Czego potrzeba nam do szczęścia?

Czego potrzeba nam do szczęścia? Oczywiście Drzewka Szczęścia! Jak je wykonać krok po kroku, o tym dowiedziały się dzieci z filii bibliotecznej w Grabowie na warsztatach artystycznych, które odbyły się 12 lipca w gospodarstwie Barbary i Zdzisława Skuza, położonego w malowniczej wsi Kowalki. Gospodarze zademonstrowali proces powstawania drzewka do którego należało użyć witki brzozowej, kołka leszczyny,gałązki wierzby wiklinowej, podstawki brzozowej i mchu. Młodzi rękodzielnicy z wielkim zapałem i cierpliwością przystąpili do pracy. Przygotowali witkę brzozową, do stworzenia metrowej taśmy, z której powstała korona drzewka. Na urządzeniach wykonanych przez pana Zdzisława, przeplatali drutem witkę brzozową,zbijali gotową taśmę na kołku leszczyny,formowali kształt drzewka i umocowali je na przygotowanej podstawce. Po twórczej pracy gospodarze zaprosili dzieci do pieczenia kiełbasek przy ognisku i podarowali piękne drewniane róże. – To był ciekawie spędzony wakacyjny dzień – stwierdzili uczestnicy zajęć.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi