Choinka z naszego powiatu jedzie do Watykanu

Choinka Bożonarodzeniowa, która w tym roku ozdobi plac przed Bazyliką św. Piotra pochodzić będzie z Polski, a dokładniej z powiatu gołdapskiego, z Puszczy Rominckiej w okolicach Żytkiejm 🙂

28 metrowa choinka jest dziękczynnym, jubileuszowym  darem Kościoła w Polsce. 25 lat temu św. Jan Paweł II dokonał reformy struktur administracyjnych i duszpasterskich Kościoła w Polsce. Powołanych zostało 13 nowych diecezji, a 8 dotychczasowych zostało podniesionych do rangi archidiecezji. Dar podkreśla również inne ważne jubileusze: 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 100-lecie objawień fatimskich.

7 grudnia 2017 roku w Watykanie z udziałem polskiej delegacji nastąpi uroczyste zapalenie lampek i spotkanie z Ojcem Świętym.

W Starostwie Powiatowym w Gołdapi pojawił się pomysł upamiętnienia miejsca wycinki drzewa, aby uwiecznić to niecodzienne historyczne wydarzenie.