83. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dziś, 13 kwietnia przypada 83. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Jak co roku, na Placu Zwycięstwa w Gołdapi odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:45 wprowadzeniem Kompanii Honorowej, po czym podniesiono flagę państwową na maszt i odśpiewano Hymn Rzeczpospolitej Polskiej 🇵🇱
Po odczytaniu Apelu Pamięci, Kompania Honorowa 15.Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy oddała salwę honorową. Następnie złożono wieńce i znicze pod Pomnikiem Niepodległości.
Powiat gołdapski reprezentowali wicestarosta Andrzej Ciołek, członkowie zarządu: Grażyna Senda i Stanisław Wójtowicz oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi Małgorzata Gryszkowska.