20 rocznica istnienia Domu Ojczyźnianego

Marzanna Marianna Wardziejewska starosta gołdapski na zaproszenie Stephana Grigata– przewodniczącego Kreisgemeinschaft Gołdap i Stowarzyszenia Gołdap Prusy Wschodnie wzięła dziś udział w wydarzeniach związanych z 20 rocznicą istnienia Domu Ojczyźnianego w Gołdapi. Z tej okazji o godzinie 14.00 w kościele pw. NMP MK w Gołdapi odprawiono dwujęzyczną mszę świętą. Następnie o godzinie 15.00 na posesji Domu Ojczyźnianego odbył się festyn ogrodowy gdzie Pani Starosta złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za wytrwałość w misji jaką jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego oraz przekazała symboliczny prezent na ręce gospodarza.

„Haus der Heimat” – Dom Ojczyźniany został nabyty w 1999 roku przez Stowarzyszenie Gołdap Prusy Wschodnie. Nowi właściciele przekształcili ten budynek na dwujęzyczne muzeum regionalne, w który można zobaczyć min. modele Pałacyku Myśliwskiego wraz z Kaplicą św. Huberta w Romintach, a także wystawy dotyczące historii naszego miasta i jego okolic.