1 sierpnia o godz. 17: 00 zostaną włączone syreny alarmowe Zatrzymajmy się na minutę. Złóżmy hołd walczącym w imię wolności.

1 sierpnia o godz. 17:00 zawyją syreny. Zatrzymajmy się na minutę.

Dzień 1 sierpnia 1944 roku to jedna z najważniejszych dat zapisanych w historii Polski okresu II wojny światowej . Tego dnia o godzinie 17: 00 wybuchło Powstanie Warszawskie.

W duchu patriotyzmu, minutą ciszy i dźwiękiem syren upamiętnimy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz uczcimy pamięć tych, którzy zginęli za wolność stolicy i jednocześnie niepodległość Polski. To z ich poczucia obowiązku, silnego patriotyzmu oraz niezwykłej odwagi powinniśmy być dumni.

Dźwięk syren jest elementem obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Decyzję  o wprowadzeniu lub ogłoszeniu sygnału alarmowego lub komunikatu ostrzegawczego podejmuje właściwy terytorialnie organ administracji publicznej. Poniżej zamieszczamy treść stosownego Komunikatu:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 26/13 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w dniu 1 sierpnia, tj. (sobota) 2015r. o godzinie 17: 00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania i pracy syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający jedną minutę. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju oraz niepodejmowanie jakichkolwiek działań, nawet tych, które zostały przypisane niniejszemu sygnałowi alarmowemu. Jednocześnie informuję, iż zakończenie emisji sygnału jest równoznaczne z jego odwołaniem.

Comments are closed.