1 sierpnia o godz. 17:00 zostaną włączone syreny alarmowe. Zatrzymajmy się na minutę i złóżmy hołd walczącym w imię wolności.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. W 2019 roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu zrywu powstańczego w okupowanej przez Niemców stolicy. Jak co roku dla upamiętnienia pamięci poległych powstańców i cywilów w całej Polsce 1 sierpnia br. o godz. 17.00, tzw. „Godzinie W” zawyją syreny. Wypełniając dyspozycję Zarządzenia Nr 26 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 r. w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania uruchomienie syren w tym dniu będzie jednoczesnym sprawdzeniem sprawności systemu alarmowania na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. 

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający jedną minutę. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju oraz niepodejmowanie jakichkolwiek działań, nawet tych które zostały przypisane niniejszemu sygnałowi alarmowemu. Zakończenie emisji sygnału jest równoznaczne z jego odwołaniem.

Wolność odzyskana- naszą wolnością. Pamiętamy.

 
 
 

Comments are closed.