Zauważać, reagować, sprawnie pomagać

„Zauważać, reagować, sprawnie pomagać” to hasło przewodnie debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w Starostwie Powiatowym w Gołdapi w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM”.

W spotkaniu udział wzięli: starosta gołdapski Andrzej Ciołek, zastępca komendanta KPP mł. insp. Sylwester Symonowicz, komendant Straży Miejskiej Paweł Werchowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi Małgorzata Gryszkowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi Iwona Wasilewska wraz z psychologiem ośrodka Agnieszką Zarzycką oraz kierownik Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls” Krystyna Bacewicz oraz wszyscy zainteresowani, którzy przybyli na debatę.

Debata skierowana była przede wszystkim do osób starszych i niepełnosprawnych. Rozpoczęło się od miłego akcentu. Z okazji przypadających na ten dzień mikołajek, starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz wicestarosta Grażyna Senda rozdali uczestnikom słodkie upominki.

Spotkanie miało przede wszystkim na celu przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa, które jak się wszystkim zdaje doskonale znamy, ale nie zawsze stosujemy
w praktyce. Podczas prezentacji multimedialnej mogliśmy usłyszeć o tym, jak uniknąć zagrożeń i oszustw. Omówione zostały najgłośniejsze przypadki „na wnuczka” i „na policjanta”, a także niebezpieczeństwa, które towarzyszą nam podczas wyjścia z domu czy na ulicy. Uczestnicy mogli również przyjrzeć się z bliska autentycznej odznace policyjnej. Zgromadzeni seniorzy z uwagą wysłuchali przedstawionych informacji i sami bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Pani Agnieszka Zarzycka zapoznała uczestników z procedurą „Niebieskiej Karty” oraz przybliżyła działanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Na zakończenie seniorzy otrzymali od realizatorów projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” upominki w postaci elementów odblaskowych.

Debata społeczna pn. „Zauważać, reagować, sprawnie pomagać” została zrealizowana w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM”  dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

[Not a valid template]

Comments are closed.