Zapraszamy na VIII Jarmark Bożonarodzeniowy – 2016

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny, bo już ósmy  Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 18 grudnia 2016 r. w godzinach 11.00-15.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in.,Św. Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego.

Wśród wielu atrakcji zapraszamy do udziału w konkursach na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego”, „Najsmaczniejszą zupę bożonarodzeniową podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego ” oraz konkurs na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” (szczegółowe informacje na stronach: www.powiatgoldap.pl, www.funduszgoldap.pl). Na zgłoszenia mailowe czekamy do dnia 14 grudnia 2016 r. W załączeniu formularze zgłoszeniowe.

Organizatorami Jarmarku są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.
Współorganizatorzy: Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.
Wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Kurier Gołdapski i Radio 5.

(wz)

Pliki do pobrania:

deklaracja_udziau_pod_komercyjne_w_jarmarku_2016

deklaracja_udziau_w_jarmarku_2016

regulamin-konkursu-na-najpiekniejsze-stoisko-solectwa-podczas-jarmarku-bozonarodzeniowego_2016

regulamin-konkursu-na-najsmaczniejsza-zupe-podczas-jarmarku-bozonarodzeniowego_2016

regulamin-stoiska_oplata_2016

regulamin_konkursu_na_najciekawsze_przebranie_podczas_jarmarku_bozonarodzeniowego_2016

zgloszenie_do_konkursu__najciekawsze_przebranie_2016

zgloszenie_do_konkursu__najpiekniejsze_stoisko_2016