XXXI Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok za nami

W miniony weekend, w hali widowiskowo – sportowej MOSiR w Orzyszu odbyła się XXXI już Wystawa Gołębi Pocztowych Okręgu Białystok, której organizatorem był Oddział 016 Olecko.

Miłośnicy gołębi pocztowych po raz kolejny mieli okazję spotkać się i wymienić doświadczenia, wziąć udział w licytacji i zakupić nowe gołębię oraz niezbędne do ich hodowli akcesoria. Podczas wystawy hodowcy reprezentujący 8 oddziałów zrzeszonych w ramach Okręgu Białystok zaprezentowali swoje gołębie. Spośród nich wyłoniono te, które w styczniu reprezentować będą Okręg podczas Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych. Oddział Olecko w tym Sekcję Gołdap na wystawie krajowej reprezentować będą gołębie: Wojciecha Sikorskiego (3 gołębie), Andrzeja Ciołka (2 gołębie), Józefa Angulskiego (1 gołąb), Marcina Książek (1 gołąb) i Jarosława Rakowskiego (1 gołąb). Wszystkim hodowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym burmistrza Orzysza i starosty gołdapskiego.

Wart podkreślenia jest fakt, że według udostępnionych dokumentów działania Okręgu Białystok w dziedzinie sportu gołębi pocztowych sięgają początku lat 30 XX wieku. Oddział posiada zatem ponad 80-letnią historię.