VIII Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Po raz ósmy, tuż przed świętami odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Wspierały nas zaprzyjaźnione instytucje: Dom Kultury w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Nadleśnictwo Gołdap i Nadleśnictwo Czerwony Dwór oraz Stowarzyszenie Partnerstwo Sztuk i Centrum Wolontariatu (wolontariusze 18+). Imprezę oficjalnie otworzyli starosta gołdapski Andrzej Ciołek, prezes GFL Zbigniew Mieruński, przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech i wiceburmistrz Jacek Morzy. Nie zabrakło również wspólnie odśpiewanej kolędy. Na scenie oprócz wspomnianych Panów pojawiła się wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda oraz radna Rady Powiatu Marzanna Wardziejewska.

Na Placu Zwycięstwa panowała w tym roku magiczna atmosfera, w powietrzu unosiły się świąteczne zapachy. Podczas Jarmarku zaprezentowali się artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy i wytwórcy produktów lokalnych. Wszystkie stoiska cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Stoły uginały się od ozdób choinkowych, bombek, stroików, a także różnorodnych  smakołyków – miodów, ciast, wędlin, serów i pieczywa. U nadleśniczych z Gołdapi i Czerwonego Dworu można było nabyć świąteczne drzewka.

Przybyli na plac miejski mogli spotkać anioły na szczudłach, Mikołajów rozdających prezenty. W tle rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu zaproszonych artystów. Na scenie wystąpili Rominczanie, Norbert Dawidowski, Marek Jurewicz, Aleksandra Sieczkowska.

Podczas tegorocznego Jarmarku na stoisku promocyjnym Starostwa Powiatowego promowany był projekt realizowany wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi. Mowa tu o projekcie „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanym w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Policjanci, wspólnie z pracownikami starostwa rozdawali najmłodszym upominki oraz naklejki.

Tradycyjnie już organizatorzy przeprowadzili trzy konkursy: na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowym”, „Najsmaczniejszą zupę bożonarodzeniową” oraz „Najciekawsze przebranie”. Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec imprezy. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek nagrodził zwycięzców i wyróżnionych. Oto wyniki:

Konkurs „Najpiękniejsze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym”:

I miejsce Sołectwo Galwiecie

II miejsce Grupa „Świąteczne Skrzaty”

III miejsce Szkoła Podstawowa w Boćwince

Konkurs „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” – kategoria od 7 do 17 lat

I miejsce Alicja Kołodziejczyk (Rapa)

II miejsce Julia Sztejter (Dubeninki)

III miejsce Piotr Buza (Dubeninki)

Konkurs „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” – kategoria od 18 lat

I miejsce Bogusława Kaszubska (Kozaki)

Konkurs „Najsmaczniejsza zupa bożonarodzeniowa podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego – 2016”

I miejsce Grupa „Świąteczne Skrzaty”

II miejsce Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej

III miejsce Sołectwo Galwiecie

Serdecznie gratulujemy laureatom i gorąco zapraszamy za rok!

Dziękujemy za wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Kurierowi Gołdapskiemu i Radiu 5. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jarmarku.

Wesołych i zdrowych Świąt!