V EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO RAJDU SAMOCHODÓW TERENOWYCH TRANSGRANICA 4×4

W miniony weekend odbyła się w Gołdapi V już edycja Międzynarodowego Rajdu Samochodów Terenowych TRANSGRANICA 4×4. Impreza dedykowana jest miłośnikom samochodów z napędem na cztery koła. Podobnie, jak w poprzednich latach, oprócz  Polaków w rajdzie wzięli również udział Litwini, Rosjanie i Białorusini, w sumie prawie 60 załóg.

W piątek, 30 września na Placu Zwycięstwa można było dokonać rejestracji, przejść przegląd techniczny pojazdu i zostać odprawionym do pierwszego etapu rajdu. Odbył się również piknik moto „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” przy udziale Policji, PSP, WORD i Żandarmerii Wojskowej. Z racji objęcia imprezy patronatem, wśród innych namiotów rozmieszczonych w parku, znalazł się również namiot Starostwa Powiatowego, oferujący materiały promocyjne.

Ciężkie warunki w terenie i zacięta rywalizacja nie były przeszkodą, a wręcz zmotywowały zawodników do żywiołowej walki.  Uwieńczeniem ich trudu było odebranie w niedzielę, 2 października pucharów. Szczególne podziękowania oraz gratulacje za walkę fair play i trud włożony w przygotowania złożyła organizatorom, zwycięzcom i pozostałym zawodnikom wicestarosta gołdapski Grażyna Senda, z nadzieją, że kolejna, VI edycja rajdu również odbędzie się w Gołdapi.[Not a valid template]