Starosta odebrał nagrodę Rankingu Związku Powiatów Polskich

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej odbyło się XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Podczas Zgromadzenia miało miejsce uroczyste uhonorowanie dyplomami i nagrodami laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów mieszkańców prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Przypomnijmy, iż powiat gołdapski zajął znakomite trzecie miejsce w Rankingu Gmin i Powiatów – w kategorii Powiaty do 60 tys. mieszkańców. Starosta przyjmując puchar podkreślił, iż jest to sukces wielu osób, których praca przyczyniła się do uplasowania się powiatu na trzeciej pozycji. Tytuł LAUREATA RANKINGU POWIATÓW starosta dedykuje wszystkim mieszkańcom powiatu gołdapskiego.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest jedynym w Polsce tego rodzaju rankingiem samorządów zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Ranking trwa przez cały rok i jest prowadzony w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Eksperci ZPP oceniają jednostki samorządu terytorialnego według kryteriów mieszczących się w jedenastu grupach tematycznych:

• działania proinwestycyjne i prorozwojowe;
  • rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego;
  • rozwój społeczeństwa informacyjnego;
  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
  • umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji;
  • promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej;
  • promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu;
  • wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej;
  • promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych;
  • współpraca krajowa i międzynarodowa;
  • działania promocyjne.

Powiat gołdapski od kilku już lat plasuje się co roku w pierwszej piątce najlepszych powiatów w swojej kategorii. Zdaniem wielu samorządowców Ranking ZPP jest najbardziej obiektywną oceną działalności powiatów.