Seminarium „Mała przedsiębiorczość na obszarach wiejskich”

W dniu wczorajszym, w restauracji Astra w Olecku odbyło się seminarium „Mała przedsiębiorczość na obszarach wiejskich”, organizowane przez Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Omówiono m.in. aspekty prawne i społeczne prowadzenia małej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, wynikające z prowadzenia działalności korzyści gospodarcze i społeczne, a także  możliwości jej finansowania w nadchodzących latach. Podczas seminarium podsumowano także VII już edycję konkursu fotograficznego „Najciekawszy obiekt przyrody”.

Wśród zaproszonych gości obecna była wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda, która uczestniczyła również w rozdaniu nagród osobom wyróżnionym w konkursie. W kategorii „Człowiek i przyroda” drugie miejsce za pracę zatytułowaną „Skarby natury w słojach” zajęła Sława Tarasiewicz z powiatu gołdapskiego. Serdecznie gratulujemy.