Starosta

Andrzej Ciołek - starosta Gołdapski

Andrzej Ciołek – starosta Gołdapski

Andrzej Ciołek
Starosta Gołdapski

 Urodzony 18 stycznia 1968 roku w Kętrzynie. Dzieciństwo i młodość zamieszkiwał w Srokowie oraz w ościennej gminie Barciany. Jest żonaty, żona Iwona. Ma dwóch synów: Mateusza i Dawida.

Gołdapianinem stał się z wyboru, gdyż po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych filia WOP w Kętrzynie trafił tu jako pierwszy komendant GPK, która właśnie powstała i wymagała zorganizowania tak, aby skutecznie obsługiwać ruch graniczny.

Gołdap przyjęła obecnego starostę bardzo życzliwe. Zauroczył się jej walorami przyrodniczymi. Osiadł w Kozakach, gdzie ma ostoję, spokój i komfort. Całe życie zawodowe związany był z polską Strażą Graniczną, a konkretnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie na Wydziale Zarządzania i Administracji uzyskał tytuł magistra. Dodatkowo na tym uniwersytecie ukończył studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji. W latach 2006-2010 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gołdapskiego. W latach 2010-2014 po raz pierwszy pełnił funkcję starosty gołdapskiego, w 2014 roku został ponownie wybrany na to stanowisko.

Pasjonuje się  hodowlą gołębi pocztowych – sportowych. W przeszłości trenował podnoszenie ciężarów, uzyskując wysokie lokaty w Polsce jako junior. Podczas studiów oficerskich czynnie grał w piłkę ręczną w Granicy Kętrzyn. Starosta gołdapski mówi, że: „Gołdap to moje miejsce na Ziemi, gdzie chcę urzeczywistniać marzenia, ciężko i systematycznie pracując. W ludziach cenię szczerość, otwartość, kreatywność i skuteczność”.

 

Pin It