Rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gołdapi

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaboru. Z tej okazji, już dziś od rana rozpoczęły się w Gołdapi uroczyste obchody.

O godzinie 8 uroczysty apel odbył się w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym.  Na placu przy jednostce zgromadzili się przedstawiciele powiatu, miasta, służb mundurowych oraz wielu innych zaproszonych gości. Wyróżnionym żołnierzom wręczono odznaczenia i medale. W uroczystości udział wzięła wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda.

Również w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi uroczyście upamiętniono dziś odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę. W apelu przygotowanym przez młodzież uczestniczyła wicestarosta gołdapski  Grażyna Barbara Senda oraz przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech.