Rozpoczął się nowy rok szkolny

W poniedziałek w całym powiecie gołdapskim pracownicy oświaty, uczniowie oraz rodzice spotkali się na uroczystych inauguracjach nowego roku szkolnego 2018/2019.

W Liceum Ogólnokształcącym uczniów i nauczycieli przywitała wicestarosta Grażyna Senda. Starosta Andrzej Ciołek uczestniczył z kolei w uroczystym apelu w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi. Pracownicy i uczniowie tamtejszej placówki poza nowym rokiem szkolnym witali również nowego dyrektora Piotra Bartoszuka, który w drodze konkursu otrzymał stanowisko kierownicze i przejął obowiązki odchodzącej na emeryturę Mirosławy Równej.

W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych starostę reprezentował główny specjalista ds. edukacji. Również w tej placówce w maju ogłoszony był  konkurs na nowego dyrektora, który po raz drugi wygrała pani Anna Kuskowska.

Zgodnie z tradycją, również i w tym roku starosta przyznał w LO i ZSZ stypendium Starosty Gołdapskiego za wysokie wyniki w nauce, na rok szkolny 2018/2019.

Nowy rok szkolny z pewnością będzie rokiem pełnym wyzwań, dlatego dyrektorom, pracownikom, uczniom i ich rodzicom życzymy, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem nauki i wytężonej pracy, ale także wielkiej radości i satysfakcji.

Fot. z rozpoczęcia roku szkolnego w LO – AKB