„Rodzina – tu wszystko się zaczyna”

Pod takim hasłem przebiegają tegoroczne XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Do obchodów włączyło się też Starostwo Powiatowe w Gołdapi, które w niedzielę 5 czerwca 2016r. zorganizowało piknik promujący zdrowie i rodzinę. Wszyscy, którzy tego dnia dotarli na Plac Zwycięstwa, mogli w parku miejskim miło spędzić czas. W pikniku wzięło udział wiele instytucji i każda z nich oferowała coś ciekawego. I tak, na przykład, przy wozie strażackim najmłodsi mogli spróbować swoich sił w laniu wody do celu. Z kolei funkcjonariusze straży granicznej pobierali chętnym odbitki linii papilarnych. Pielęgniarki i położne z gołdapskiego  „Pulsu” mierzyły ciśnienie i badały poziom cukru we krwi, a przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi przedstawili ofertę kształcenia. Loterie i atrakcje dzieciom zapewniły panie z Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodka Pomocy Społecznej. Przy stoisku starostwa można było otrzymać materiały promocyjne, a funkcjonariuszka policji promowała właściwe zachowania na drodze i rozdawała odblaski. Z zaangażowaniem w piknik włączyły się też: Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. Najmłodsi bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz jeździli na kucyku. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym instytucjom oraz mieszkańcom i gościom.