Razem Bezpieczniej – podsumowanie w Warszawie

Program „Razem Bezpieczniej” łączący działania policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych realizowany jest w kraju już od 9 lat. Z tej okazji 15 października odbyła się w Warszawie konferencja podsumowująca realizację rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” 2007 – 2015.
W konferencji udział wziął starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz koordynator projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja” Małgorzata Maciulewska. Organizatorzy podsumowania wyróżnili w ten sposób nasz powiat, który już trzy razy z sukcesem sięgnął po środki z rządowego programu. Łącznie do powiatu gołdapskiego trafiło ponad 260 tys. zł na realizację trzech edycji programu „On, ty i ja na tej samej drodze” (w latach 2012, 2014 i 2015) .
W ramach konferencji odbyły się panele dyskusyjne dotyczące przeciwdziałania zjawiskom patologii, ochrony dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Młodzież z grupy PaT („Profilaktyka a Ty”) przedstawiła etiudę teatralną „Poczekalnia” oraz spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret”. „Profilaktyka a Ty” to program zainicjowany przez Komendę Główną Policji mający na celu tworzenie lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących modę na życie wolne od przemocy i uzależnień.