Przedwyborcze spotkanie gołdapskiego koła Kombatantów

W piątek, 28 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gołdapi odbyło się spotkanie przedwyborcze gołdapskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Zgromadzonych gości przywitał prezes Zarządu Koła Powiatowego Mieczysław Sztabiński. Ogromnie zaszczycony podziękował za przybycie prezesowi Zarządu Głównego Z.K.R.P. I B.W.P. w Warszawie płk. dr. hab. Ryszardowi Sobierajskiemu oraz dyrektorowi Zarządu Głównego Zbigniewowi Żurowskiemu. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech. Głównym powodem spotkania było zebranie oświadczeń od osób chętnych do kandydowania w wyborach, które odbędą się w czerwcu przyszłego roku. Szczególny apel o udział w wyborach skierowany był do młodego pokolenia. „ To piękny zaszczytny cel społeczny i moralny, a może nawet obowiązek, spełnić niepisany testament tych, którzy ginęli w walce (…), Oni oddali swoje życie dla Ojczyzny, dla nas, dla następnych pokoleń. Nie możemy zapomnieć o tym co zrobili” mówił prezes Mieczysław Sztabiński.

Podczas spotkania  członkowie nadzwyczajni zostali uhonorowani odznakami za „Zasługi dla Związku Kombatantów”. Z kolei osobom wspierającym działalność Koła Powiatowego wręczone zostały dyplomy uznania. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. obecny na spotkaniu starosta gołdapski Andrzej Ciołek.