Przedszkolaki uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze

Czwartkowy poranek 19 października był wyjątkowy. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Gołdapi dwie panie włączyły się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, w ramach akcji „Bliżej ludzi”. Pani wicestarosta Grażyna Senda przeczytała bajkę „Bezpieczna zebra”, a mł. asp. Marta Anuszkiewicz „Bajkę o Dyziu” – drogowym piracie. Dzieci miały okazję posłuchać bajek, które nie tylko zachęcały do literatury, ale także uczyły prawidłowych postaw i zasad bezpieczeństwa na drodze. Wiernymi słuchaczami były pięciolatki a i pięciolatki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Po przeczytaniu bajek każde dziecko od pani wicestarosty otrzymało batony i cukierki, a od pani Marty odblaski.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

Akcja „Bliżej ludzi” zorganizowana została w ramach projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom – II edycja”, w ramach rządowego Programu  ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.