Posiedzenie Rady w obecności partnerów z Litwy i Rosji

W środę, 14 grudnia odbyła się Rada Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Spotkanie prowadził starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który jest przewodniczącym Rady.

W obradach uczestniczyli również przedstawiciele pokrewnych instytucji z Litwy i obwodu kaliningradzkiego FR. Podczas spotkania dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej Jaromir Krajewski omówił zrealizowane w roku 2016 działania.  Przedstawiony został również  plan działań na rok przyszły.

Przybyli z zagranicy goście zaprezentowali działalność swoich instytucji. Przedstawiciel z obwodu kaliningradzkiego, pan Andrey Orłow przybliżył uczestnikom znajdujące się na ich terenie obszary chronione. Z kolei reprezentantka Litwy, pani Nerijus Paskauskas przedstawiła działalność Wisztynieckiego Parku Narodowego.

Środowe spotkanie było drugim posiedzeniem Rady Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w tej kadencji.