Podsumowano projekt „DOM, czyli dzielnicowy Oddany Mieszkańcom – II edycja”

22 stycznia 2018r. w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się posiedzenie  Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Gołdapskim. Podczas niego sekretarz powiatu Anna Makowska podsumowała realizację drugiej edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”, a także przypomniała pozostałe projekty  zrealizowane w ostatnich latach w ramach programu „Razem bezpieczniej”.  Starosta Andrzej Ciołek i wicestarosta Grażyna Senda podziękowali osobom, które współpracowały przy realizacji projektu, wręczyli im też upominki.

Od momentu realizacji pierwszej edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze” do zakończenia drugiej edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”, a więc w latach 2012-2017,  przeprowadzonych zostało bardzo wiele działań, by poprawić bezpieczeństwo na terenie powiatu gołdapskiego. Rozdanych zostało tysiące różnego rodzaju gadżetów odblaskowych.  Było wiele spotkań z mieszkańcami, podczas których rozmawiano o codziennym bezpieczeństwie dzieci i osób dorosłych, w mieście i na wsiach.  Były też różnego rodzaju akcje społeczne i konkursy.

Komendant powiatowy policji w Gołdapi zapewnił, że jego podwładni są już gotowi, by ponownie starać się o środki  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej, jeśli będą one dostępne.